O firmie

Witamy na stronie firmy Bioserwis sp. z o.o. - polskiego producenta pelletu.

Czym jest pellet? To nowoczesne, w pełni ekologiczne paliwo opałowe, przeznaczone do spalania zarówno w instalacjach domowych, jak i w wielkich spalarniach ciepłowniczych i przemysłowych. Ze względu na właściwości energetyczne oraz wygodę dla użytkownika, pellet jest zaliczany do najbardziej efektywnych źródeł energii.

Produkt pod marką Bioserwis to czyste, ekologiczne paliwo, bez zawartości dodatków substancji szkodliwych dla środowiska. To najwyższa forma przetwórstwa drzewnego oraz przetwórstwa biomasy, kumulująca czystą, odnawialną i nieszkodliwą dla środowiska energię. W procesie produkcyjnym nie stosujemy żadnych dodatkowych substancji zlepiających, składnikiem naszego pelletu jest trocina iglasta lub biomasa pozyskiwana z terenów Biebrzańskiego oraz Narwiańskiego Parku Narodowego - w zależności od gatunku produkowanego pelletu. To wszystko sprawia, iż popyt na nasz produkt stale rośnie. Nie czekaj i już dzisiaj zapoznaj się z nasza ofertą.

Oferta

Pellet firmy Bioserwis sp. z o.o. to znakomite, wysokoenergetyczne, naturalne paliwo opałowe.

Pellet oferujemy w zależności od potrzeb i wymagań klientów:

pellet drzewny - luzem, lub w łatwych w transporcie i magazynowaniu workach 15kg z logo Bioserwis

pellet agro - luzem, lub na życzenie klienta w big bagach 1 tonowych.

W celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz szczegółów sprzedaży, zachęcamy do telefonicznego kontaktu.

Zamówienia prosimy składać telefonicznie pod numerem 604-488-806 lub mailowo na adres zamówienia@bioserwis.com.

Pellet drzewny produkuje się przez skompresowanie trocin drzewnych, które uzyskuje się jako materiał poprodukcyjny w tartakach i innych miejscach przetwórstwa drzewnego. W wyniku produkcji powstaje masa na kształt ciasta. Ta masa następnie przechodzi przez matrycę z otworami formując granulki najczęściej o średnicy 6-8 mm ( w zależności od grubości otworów). Wysokie ciśnienie taśmy powoduje, że materiału znacznie rozgrzewa się nawet do 70’C, dlatego też zaraz po wyjściu z prasy, pellet jest schładzany w specjalnej chłodnicy. Następny etap, to pakowanie, standardowo w worki typu BigBag o pojemności ok. 1000 kg lub mniejsze np. 15 kg. Zgodnie z normami UE pelety z przeznaczeniem na rynek indywidualny w Europie nie powinny mieć więcej niż 10% zawartości wody, są zwarte i mają niską wartość popiołu oraz emisji CO2. Pelet może być wyprodukowany z każdego typu drewna, pod warunkiem że taśma matryca przez którą przejdzie materiał zostanie wykonana z odpowiedniego rodzaju stali oraz w odpowiedniej technologii. 

2016 © Wszystkie prawa zastrzeżone Bioserwis Sp. z o.o.